Tradīcijas ir tas, ko mēs nododam nākamajām paaudzēm. Katari skolai tās ir savas, kas veido koptēlu. Tradīcijas turpinās, jo tā ir skolas kolektīva iekšējā nepieciešamība tās turpināt. Pasākums „Vīru spēles” Balvu profesionālajā un vispārizglītojošajā vidusskolā ir  jau astoņus gadus. Idejas kuratori: skolas vēstures skolotāji Vineta Muzaļevska un Ainārs Strads,  un sporta skolotājs Gatis Stepanovs. Šajā pasākumā apvienojas patriotisma gars un fizisku pārbaudījumu kopums.

Pasākums „Vīru spēles” notika janvārī, pieminot barikāžu 25 gadadienu, godinot tā laika stipros cilvēkus. Bet sākums bija neierasts, jo visi klātesošie vienojās zibakcijā „PrezidentVeseļojies”, tā izsakot savu atbalstu mūsu valsts prezidentam.

 

Pasākums noritēja pa posmiem. Īpašu noskaņu radīja ciemiņi, kuri arī šogad atbalstīja pasākumu un ieradās, lai dalītos savā darba pieredzē, iepazīstinātu skolēnus ar savu profesiju un tās nozīmīgumu valsts dzīvē. Patīkami, ka  pasākumā piedalījās NBS Zemessargu 31. AMII pulka pulkvežleitnants Māris Simsons, kurš uzrunāja klātesošos  dalībniekus un aicināja būt lepniem par savu valsti un  savu nākotni saistīt ar militāro karjeru. Viesis, vērojot pasākumu, atzina, ka viss norit ir teicami un kopā pavadītā diena ir vērtīga.

Pasākumu bagātināja AMI Zemessardzes 31. AMII pulka vīri, piedāvājot komandām iepazīties ar viņu darba ikdienu, jāteic, ka šīs praktiskās nodarbes bija tās, kas īpaši piesaistīja jauniešus. Neizpalika arī armijas transporta stumšanas disciplīna. Pasākumu atbalstīja arī Robežsardzes Viļakas pārvalde un darbinieki, kuri piedāvāja  kinologu paraugdemonstrējumus, kas bija pārsteidzoša pieredze klātesošiem. VUGD Balvu daļas glābēju komanda ļāva jauniešiem izmēģināt viņu darba aprīkojumu. Pasākuma gaitā bija iespēja arī aplūkot operatīvo transportu- gan ugunsdzēsēju mašīnu, kā arī SIA Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības operatīvo transportu, taču pārbaudījumus skolēniem bija sagatavojusi skolas māsa Anna Šulmeistare. Jaunsargu pārstāvis Guntis Liepiņš piedāvāja jauniešiem izmēģināt roku šaušanā pa mērķi. Sporta skolotājs Gatis kopā ar savu audzināmo klasi bija sagatavojis dažādas disciplīnas, kurā komandām bija jāpierāda savas prasmes, spēks un izturība.

Kopvērtējuma tabula tika aizpildīta ap 17.00 vakarā. Prieks un gandarījums par izcīnītajām vietām bija neviltots. Skolēnu komandas saņēma apbalvojumus divās disciplīnās- par ierindas skates demonstrējumiem un visu disciplīnu kopvērtējumā. Patiess prieks pasākuma organizatoriem bija par ciemiņu – Briežuciema pamatskolas un Balvu pamatskolas komandām. Briežuciema komandai izdevās  izcīnīt godalgotas vietas. Balvas uzvarētājiem tapa BPVV skolotāja Aigara Novika vadībā, ko izgatavoja kokgriešanas pulciņā. Visi pasākuma atbalstītāji un ciemiņi saņēma miniatūru balvas kopiju pateicībā par veltīto laiku.Vai Jūs atbalstāt ideju par jauniešu debašu kluba izveidi?