10. februārī  visā Latvijā jau piecpadsmito gadu notiek praktiskās biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija organizētais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem ĒNU DIENA. Ik gadu Balvu profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas audzēkņi aktīvi  piedalās šajā pasākumā, ēnojot dažādu profesiju pārstāvjus. Arī šogad ēnotāju skaits nemazinājās, gandrīz četrdesmit skolēni devās ēnot dažādu profesiju pārstāvjus: pašvaldības policistus, pavārus, ugunsdzēsējus, skaistumkopšanas speciālistus,Valsts policijas darbiniekus, sociālos darbiniekus, skolotājas, ārstus, uzņēmējus. 12.klases skolniece Agnese Nikandrova devās uz Rīgu iepazīt savu nākotnes profesiju un ēnoja plastisko ķirurģi Eviju Rodki. 

 

Stāsta jauniete: "Ēnu dienā vienmēr izvēlos ēnot cilvēkus, no kuriem varu gūt jaunas zināšanas un vērtīgu pieredzi , domājot par savu  savu nākotnes profesiju. Pie ķirurģes es izvēlējos pieteikties tieši šo iemeslu dēļ. Mērķis bija  nostiprināt savu pārliecību, ka vēlos kļūt par plastisko ķirurģi. Manuprāt, E. Rodke ir viena no profesionālākajām ārstēm savā amatā, kas deva man lielāku pārliecību, ka arī sievietes ir izcilas ķirurģes. Profesionāls un draudzīgs kolektīvs, kurā cilvēki ar augstu atbildības sajūtu veic savus pienākumus. Paldies par sniegto iespēju! Netika izniekota ne minūte! "

Ēnotāju atsauksmes ir ļoti jaukas un pozitīvas, tāpat arī cilvēki, kuri tika ēnoti, par mūsu skolas skolēniem saka: atsaucīgi, aktīvi, uzmanīgi, pieklājīgi, ar interesi vēro un seko darbam.

BPVV saka lielu paldies par atsaucību organizācijām, valsts  iestādēm, uzņēmumiem, kuri sniedza iespēju izglītojamajiem ielūkoties viņu darbinieku ikdienā un iepazīt savu nākotnes profesiju.

Sk. Vineta Muzaļevska

 Vai Jūs atbalstāt ideju par jauniešu debašu kluba izveidi?