Katru gadu  Eiropas Savienības dalībvalstis 9.maiju atzīmē kā Eiropas dienu. Arī mūsu skolā šajā dienā norit dažādas aktivitātes, kas ļauj vairāk iepazīt un uzzināt par šo savienību, kurā Latvija ir kopš 2004.gada. Šogad, sadarbojoties ar Eiropas Savienības pārstāvniecību, piedalījāmies akcijā "Atpakaļ uz skolu 2016". Šī akcija sniedz skolēniem iespēju uzzināt par Eiropas Savienības aktualitātēm no cilvēkiem, kuru darbs saistīts ar Eiropas Savienības tematiku. Ekspertu pieredze Eiropas lietu jautājumos skar gan ES politisko tematu aspektus,  gan sadarbību ar citu ES valstu partneriem, ES finansētu projektu īstenošanu un Latvijas integrāciju un interešu pārstāvību ES kādā konkrētā nozarē.

 

9.maija rītā pie mums viesojās un tikās ar vecāko klašu jauniešiem  Kārlis Krēsliņš- Eiropas lietu eksperts, Saeimas deputāts, militārpersona, bijušais Latvijas Aizsardzības spēku un Nacionālo bruņoto spēku virsnieks, militārais zinātnieks, rezerves brigādes ģenerālis. K. Krēsliņš ir Latvijas Šaušanas federācijas prezidents, Džordža Maršala centra Latvijas biedrības prezidents, Latvijas Aizsardzības spēku apvienības goda prezidents, Latvijas Ģenerāļu kluba valdes loceklis, Latvijas rezerves virsnieku asociācijas loceklis. Autors un autoru kolektīvu dalībnieks apmēram 90 dažādiem zinātniskiem pētījumiem un rakstiem par radiolokācijas problēmām, NBS izveides un attīstības problēmām un vietu Latvijas drošības sistēmā, kā arī par militārās izglītības jautājumiem.

Tiekoties ar jauniešiem, Krēsliņa kungs dalījās dzīves gudrībās, runāja par savu karjeru, militāro jomu, attīstību Eiropas Savienības valstīs. Skolai uzdāvināja savu grāmatu “Gods kalpot Latvijai” ar ieteikumu “Vērtējiet cilvēku pēc padarītā!”

Patiess prieks un gandarījums  bija tikties ar tik inteliģentu, erudītu, dzīvesgudru cilvēku, izcilu personību! Krēsliņa kungs aicināja arī turpmāk sadarboties, turpinot sarunu ar sk. Vinetu pie kafijas tases.

Eiropas dienas turpinājumā  divdesmit trīs aktīvākie un apzinīgākie 7ab., 8.a klašu skolēni jau otro gadu pēc kārtas piedalījās Eiropas eksāmenā. Priecē, ka šogad eksāmena licēju skaits mūsu skolā ir divkāršojies. Izcilus rezultātus 50 punktus no 50 eksāmenā ieguva- Alise Barbaniška, Marī Deņisova, Daniela Vizule, Linda Balule, Sendija Ūsele, Betija Reimandova, Vladislava Šņigirova, Laura Garā 7.-9.klašu grupā, arī sk. Vineta izmēģināja savus spēkus un ieguva max punktu skaitu. Visi eksāmena kārtotāji  saņēma atzinības rakstus no Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā par piedalīšanos Eiropas eksāmenā.

Vineta Muzaļevska

 Vai Jūs atbalstāt ideju par jauniešu debašu kluba izveidi?