Latvijā, arī Balvu pilsētā iestājies vasaras brīvlaiks - visapkārt smaidošas bērnu un jauniešu sejas, kuras gatavas izzināt - uzzināt – pagatavot…

Šogad Balvu Profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas audzēkņi ar fonda „Ziedot.lv” un biedrības „Ritineitis” atbalstu varēja baudīt pārsteigumu pilnu pārgājiena dienu. Tā bij izzinoša, radoša un sportiska brīvā laika pavadīšana, kad pasākuma dalībnieki mācījās aizsargāt un saudzēt dabu, attīstīt iemaņas videi draudzīgu materiālu gatavošanā, izkopt sadarbības un savstarpējās palīdzības prasmes, kā arī apgūt sportiskās spēles, kas saistās ar dabu. Bērnus un jauniešus, nonākot pārgājiena galapunktā, gaidīja pārsteigums – Zemessardzes 31.Aizsardzības bataljona vīri, kuri vēlējās savas zināšanas dažādās aktivitātēs nodot skolēniem.

 

Balvu Profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas audzēkņi nometnē uzzināja, kā rīkoties dažādās ekstrēmās situācijās. Zemessargs Edgars Pušpurs skolēniem ļāva izspēlēt situāciju, kad tuvojas vakars un jāierīko vieta, kur pārlaist nakti: „Viss ir jāizdomā pašiem, ir dots tikai uzdevums - pārlaist nakti. Viņiem jāapsver idejas, kā rīkoties.” 8.klases skolniece Anna Lazdiņa atzina, ka uzdevums bija diezgan grūts, jo par pareizo risinājumu jāvienojas visiem”. 

Zemessargs Jānis Savičs skaidroja, ka viņa uzraudzībā desmit minūšu laikā sešu cilvēku komandai, ejot pa granātu kastēm, bija jāpārvar iespējami dubļaināka vieta. „Tas saliedē komandas garu, sākumā pašiem visu vajadzēja izdomāt, kā rīkoties. Tā ir loģiskā domāšana un darbības plānošana,” atklāja J.Savičs. Savukārt štāba un apgādes rotas virsseržants Andris Čečiņš pastāstīja, ka šajā dienā skolēniem bija sagatavotas piecas stafetes, to veikšanai tika atvēlētas desmit minūtes. „Lūk, te bija improvizēts ķīmisks šķīdums, kuru piecu cilvēku komandai speciālā ekipējumā jāpārnes pāri šķēršļiem un jāizlej. Šeit vajadzēja pielietot arī fizikas zināšanas. No punkta „A” uz punktu „B” vajadzēja pārvietot cietušo, izmantojot tikai pieejamos materiālus. Vajadzēja izdomāt, kā cilvēku izvilkt cauri imitētam zirnekļa tīklam. Visi uzdevumi bija tendēti uz to, ka viens visu nekad nevar zināt,  ir jāprot ieklausīties komandas viedoklī”. 

Balvu Profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas skolotāja Benita Urtāne ir gandarīta, ka labos laika apstākļos, skaistā un sakoptā atpūtas vietā skolēni var apvienot atpūtu un papildināt savas zināšanas, veicot dažādus militāra rakstura pārbaudījumus. „Man šī diena ļoti patika. Ja godīgi, viss bija izdevies. Patika, ka varēja iztēloties dubļu zonu un to pārvarēt pa kastēm,” atzina arī 8.klases skolēns Daniels Deņisovs.

Kopā ar skolotāju Skaidrīti Veinu jaunieši gatavoja brīnišķīgus karogus, kurus vēlāk piestiprināja pie štābiņa. Viens no jauniešu veicamajiem uzdevumiem  -  štābiņa izveide no dabā pieejamajiem materiāliem, ko jaunieši veidoja no kārkliem un pieejamajiem dēļu galiem skolotāju Aigara Novika un Ērika Kanaviņa uzraudzībā, kas arī bija aizraujošs un radošs process.

Pēc aktivitātēm nometnē ieradās zemessargu lauka virtuve un pārgājiena dalībnieki brīvā dabā varēja cienāties ar dārzeņu sautējumu un gardām maizītēm.Vai Jūs atbalstāt ideju par jauniešu debašu kluba izveidi?