Noslēgusies pēdējā Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ 1.pamatdarbības (KA1) profesionālās izglītības sektora projekta “STARPVALSTU MOBILITĀTES-MŪSDIENĪGS ĪSCEĻŠ UZ PROFESIONĀLO PILNVEIDI” pēdējā aktivitāte – audzēkņu prakse Lielbritānijā.

Mācību praksē uz Portsmutu Apvienotajā Karalistē kopā ar pavadošo skolotāju Maritu Deņisovu devās 5 trešā kursa audzēkņi – 2 zēni galdnieki Kalvis Krakops un Eduards Ostrovskis, un 3 meitenes šuvējas - Madara Sirmace, Ivita Kušķe un Laura Aņifonova. Prakses noslēgumā tika iegūti starptautiski Europass Mobility sertifikāti, kā arī pašu praksi apliecinoši dolumenti.

Bez iegūtajām profesionālajām iemaņām un uzlabotajām angļu valodas zināšanām jauniešiem un skolotājai prakses mēnesis izvērtās bagāts ar jauniem iespaidiem, vēsturiskiem notikumiem („Brexit”),  zināšanu pavairošanu vēsturē, ģeogrāfijā un dzīvesgudrībās vispār. Dzīvošana ģimenēs, ekskursijas uz vēsturiskām un pasaules mantojuma vietām, vietējo muzeju un kafejnīcu apmeklējums atklāja un iemācīja daudz jauna, arī atšķirīga no mūsu kultūras, kas kopumā bija viens liels, interesants un vērtīgs piedzīvojums.Vai Jūs atbalstāt ideju par jauniešu debašu kluba izveidi?