19.novembrī notika otrā “Debašu līderu skolas” dalībnieku tikšanās Rīgā, uz kuru devās Daniela Vizule un Viola Garā kopā ar angļu valodas skolotāju Inesi Circeni. 

Nodarbībās tikām iepazīstināti ar 3 dažādiem debašu modeļiem un turpinājām pilnveidot prasmes izteikt labi pamatotus argumentus. Šoreiz uz lekciju bija uzaicināta arī žurnāliste Inga Spriņģe, kura dalījās ar savām bažām par to, ka mūsdienās lielākā daļa cilvēku tic visam, kas rakstīts internetā. Viņas ieteikums ir nedzīvot tikai savā “informācijas burbulī”, bet gan izvērtēt Latvijā un pasaulē notiekošo no dažādiem skatupunktiem un pārbaudīt, vai informācija, ko lasām, ir no ticamiem avotiem.

Pēdējā lekcija tika veltīta, lai iepazīstinātu skolēnus ar līdera īpašībām. Tagad visiem “Debašu līderu skolas” dalībniekiem ir skaidrs, ka īstens līderis nevaino citus apkārt notiekošajās problēmās, bet gan uzņemas atbildību un sāk rīkoties. Līderim jābūt stipram un ar savu piemēru jāaizrauj citi cilvēki, lai arī viņiem būtu vēlme iesaistīties līdera aktivitātēs.

Pēc intensīvajām mācībām devāmies pastaigāt pa Vecrīgu, jo tieši šajā laikā norisinājās festivāls “Staro Rīga”. Vakars bija jauks un mūsu acis priecēja ielās, laukumos un pat ūdenī izvietotie gaismas objekti un  attēlu projekcijas uz ēku sienām, kuras pavadīja mūzikas skaņas.

 Vai Jūs atbalstāt ideju par jauniešu debašu kluba izveidi?