BPVV šajā mācību mācību gadā tiek realizēta Valsts aizsardzības programma.  Zināšanas un prasmes attīsta  septiņi zēni un septiņas meitenes.  Šo darbu paveikt palīdz profesionāls pasniedzējs - novada jaunsargu instruktors, seržants  Guntis Liepiņš, kurš,  atzīmējot Aizsardzības ministrijas 25. gadadienu, kā arī Lāčplēša dienu un Latvijas proklamēšanas 98. gadskārtu, 14. novembrī   saņēma Aizsardzības ministra apbalvojumu «Krūšu nozīme» .

Visi 10.b klases audzēkņi ir uzņemti jaunsardzē un aktīvi piedalās dažādos pasākumos. Startēja novada orientēšanās sacensībās “Balvu novada kauss 2016” un “Latgale Open 2016” 9.kārtā  Balvos "Lāču dārzā", kā arī Rēzeknes novada "Ančupānos"-  “Latgale Open 2016” 10.kārtā,  kur ieguva atzīstamus rezultātus un pieredzi. 10. klases skolniece Santa Zute izcīnīja 1. vietu savā grupā. 

Visa klase apmeklēja piemiņas pasākumu,nolika  ziedus un svecītes  Balvos pie pieminekļa Latgales partizānu pulka kritušajiem karavīriem, 18. novembrī Rīgā noskatījās svētku parādi un apmeklēja Kara muzeju.

 Visiem jaunsargiem tika dāvāta balva -  brauciens uz Ciblas peintbola laukumu. Tā  ir aktīva atpūta svaigā gaisā, sadarbību veicinoša atmosfēra, sacensību azarts, paaugstināts adrenalīna līmenis. Tā ir teicama iespēja nostiprināt un saliedēt kolektīvu, uzlabot komandas garu un satuvināties.

Programmas ietvaros  audzēkņi jau ir apguvuši pirmās palīdzības sniegšanas iemaņas, topogrāfijā un orientēšanās  gan teorētiskās zināšanas , gan arī praktiskās iemaņas darbības apvidū, ejot mācību pārgājienā ar orientēšanās elementiem un pirmās palīdzības sniegšanu negadījuma vietā cietušajiem.

Skolēni šautuvē  apgūst ieroču mācību, izzina triecienšautenes AK-4. vēsturi un tehniskos rādītājus, kā arī izjaukšanu – salikšanu ar laika kontroli, praktiskā šaušana ar pneimatiskajām šautenēm, šaušanas stāvokļu un pamatprincipu izzināšanu.

 Kā nozīmīga aktivitāte ir fizisko īpašību attīstīšana gan sporta stundās, gan darbojoties papildus individuāli, gan iespēja reizi nedēļā apmeklēt baseinu.  Notiek fizisko īpašību dinamikas kontrole,veicot atbilstošus testus.

Šī semestra laikā klases kolektīvs ir ļoti saliedējies un darbojas vienoti, viens otram palīdzot gan mācībās, gan ārpusstundu aktivitātēs. Klases vidējā atzīme semestrī ir 6, kas ir ar pozitīvu dinamiku. 

Skolēni atzīst, ka  izglītības programma ir ļoti vērtīga, tā noderīga nākotnē, veidojot karjeru. Mācības ir interesantas, dinamiskas un mūsdienīgas. Vai Jūs atbalstāt ideju par jauniešu debašu kluba izveidi?