Laika posmā no šī gada 4. marta līdz 10.martam mūsu skolas pārstāvji: matemātikas un angļu valodas skolotāja Benita Urtāne, informātikas skolotājs Andris Līcītis un 2 skolēni: 10.b klases skolniece Laura Garā un 12.b klases skolnieks Kevins Kamaldiņš Erasmus+ programmas 2.pamatdarbības starpskolu stratēģiskās partnerības projekta „E-dārgumi – mana jaukā Eiropa” („E-Treasure – My Lovely Europe”) ietvaros ciemojās Giannitsā (Janicā) – Centrālās Maķedonijas reģionā Grieķijas ziemeļos. Pirmdiena sākās ar satikšanos skolā, savstarpēju iepazīšanos un projekta aktivitātēm. Visas šajā projektā iesaistītās septiņas izglītības iestādes no dažādām Eiropas valstīm: Polijas, Bulgārijas, Turcijas, Latvijas, Itālijas, Portugāles un Grieķijas bija sagatavojušas 2 prezentācijas: 1.prezentācija (Treasure 1) - Mūsu valsts pasaules kartē (valsts teritorija, tās atrašanās vieta, karogs, ģerbonis, himna, ievērojamākās vietas – tūristu iemīļotākās vietas. 2.prezentācija (Treasure 2) –Valsts vēsture (senie iedzīvotāji, valsts vadītāji, vēstures apskats). Nākamajās dienās sekoja lieliskas ekskursijas, lai iepazītu Grieķijas bagātības un dārgumus.

Bija iespēja iepazīt Grieķijas vēsturi, apmeklējot arheoloģijas muzeju Verginā, kur tumšā iespaidīgā atmosfērā apskatījām nozīmīgākos grieķu vēstures perioda eksponātus precīzā vietā, kur notikuši sākotnējie izrakumi. Mūs pārsteidza brīnišķīgie Maķedoniešu dārgumi: zelta darinājumi, smalkas rotaslietas, krāsainas sienu gleznas, mozaīkas un simtiem citu priekšmetu, ko savulaik izmantoja imperatora ģimene. Muzejā ir arī 4 atsevišķas karaliskās kapenes un mazs templis. Bijām jaunuzceltajā (2006.-2009.) muzejā Pellā, kur iekārtotas 5 vērtīgas ekspozīcijas: ikdienas un sabiedriskā dzīve Pellā, Pellas svētnīcu mozaīkas, atklājumi no pilsētas kapsētām, pils galerija un informācija par Aleksandra Lielā dzīvi un personību. Saulainā un ļoti siltā dienā varējām atvēsināties zem iespaidīgā Edesas ūdenskrituma, bet daži projekta dalībnieki izbaudīja arī karsto avotu burvību.
Viesošanās laikā tika runāts par nākamo tikšanos, kura plānota Latvijā no 22.aprīļa līdz 28.aprīlim. Tika pārrunāts jautājums par nokļūšanu Balvos, mobilitātes dalībnieku skaits, prezentāciju tēmas: Treasure 3 un Treasure 4 un citi organizatoriskie jautājumi. Piektdienas vakarā visi projekta dalībnieki pulcējās uz kopīgu pasākumu skolā, kur skanēja brīnišķīgas dziesmas, tika izdejotas grieķu dejas un jaukā atmosfērā tērzēts par dažādiem jautājumiem. Tā bija piepildīta un iespaidiem bagāta nedēļa Grieķijā.
Mīļš paldies projekta koordinatorei Kristīnei Lelei par piedāvāto iespēju piedalīties šajā projektā un veiksmīgu mobilitātes organizāciju. Un vēlu izturību, radošumu un pacietību visā projekta realizēšanas laikā.

Benita UrtāneVai vasarā vēlaties apmeklēt nometni, kuru organizē skola?