Šī gada 6.aprīlī, Balvu profesionālās un vispārizglītjošās viusskolas (turpmāk BPVV) Izglītojamo pašpārvaldes pārstāvji labo darbu ciklā „Labo darbu festivāls” ietvaros devās uz dzīvnieku patversmi „Astes un ūsas ” Alūksnē. Jaunieši trīs mēnešu garumā vāca ziedojumus un gatavoja pašrocīgus darinājumus dzīvniekiem.
Tā tapa rotaļlieta kaķiem, kuru izgatavoja BPVV izglītojamā Sindija Logina un 1.kursa audzēknes skolotājas Anitas Matules – Bordānes vadībā. Tika izmantotas caurules, kuras apšūtas ar mēbeļaudumu un sastiprinātas kopā ar linu virvi. Kā papildinājums šai rotaļlietai tika izgatavotas desmit auduma pelītes.
Kaķiem tapa arī apjomīga izmēra kaķu māja, kuru izgtavoja BPVV audzēknis Dairis Duļbinskis skolotāja Ērika Kanaviņa vadībā. Dairis savā darbā izmantoja virpotus priedes koka stabus, savukārt, plaukti tapa izgatavoti no saplākšņa un apvilkti ar mēbļaudumu.


Tāpat jaunieši dzivniekiem sagādāja arī barību un preces veselības uzlabošanai.
Patversmē BPVV audzēkņiem tika sniegta iespēja iepazīties ar dzīvnieku patversmes ikdienu, izvest pastaigā suņus, rotaļāties ar kaķiem un pabarot lielo dzīvnieku saimi. Neviltots bija izglītojamo prieks, par to, ka dzīvnieki steigšus izmēģināja gan jauno kaķu māju, gan rotaļlietu, pārbaudot lietu ērtumu atbilstību savām vajadzībām.
Patversmes apmeklējuma laikā Izglītojamo pašpārvaldes pārstāvji nolēma izdarīt pašu galveno labo darbu – adoptēt suni un uzdāvināt to BPVV lietvedei Sanitai Barbaniškai. Tā sev mājas ieguva sešus gadus vecs, draudzīgs suņu puika vārdā Ziemelis.
Patversmes apmklējums ar Izglītojamo pašpārvaldes pārstāvju pieņemtu lēmumu, BPVV tiks ieviesta katru mācību gadu, sniedzot jauniešiem iespēju domāt līdzcietīgi, iespēju robežās ziedot un pašrocīgi darināt dažādas lietas dāvinājumam patversmei.

Laura Zujāne
Balvu profesionālās un vispārizglītojošās
viduskolas sabiedrisko attiecību speciālisteVai vasarā vēlaties apmeklēt nometni, kuru organizē skola?