Šī gada 7. – 11. maijā Kuldīgā norisinājās „Starptautiskais koka skulptūru plenērs ”. Šāds pasākums norisinājās devīto gadu pēc kārtas. Šogad to apmeklēja Balvu profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas (turpmāk BPVV) pedagogs Ēriks Kanaviņš. Pasākums tika rīkots par godu Latvijas simtgadei, tajā topošie galdieki un mēbeļu dizaineri izgatavoja dažādas lietas no koka.
Ē. Kanaviņš dalījās iespaidos par pasākumā pieredzēto. Plenērā esot piedalījušies vairāk kā 70 dalībnieki no vairākām Latvijas pilsētām (Rīgas, Cēsīm, Ogres, Limbažiem, Dobeles u.c. ), kā arī dalībnieki no Igaunijas, Lietuvas un Somijas. Pedagogs pievienojies Kuldīgas komandai, kopā četru dienu laikā izgatavojuši rotu – pērļu krelles Latvijai, gatavotas no apses un ozola koka.
Ē.Kanaviņš atzīst, ka darbs izdevies lielisks, šis ir veids, kā mūsu valsti padarīt vēl skaistāku. Plenērā izveidotās skulptūras tika uzdāvinātas Rīgas kultūras un atpūtas parkam „Mežaparks". Pasākums esot bijis labi organizēts, komandas darbs esot bijis saliedēts. Gandarījumu sagādājis paveiktais darbs, kopības sajūta, jaunu ideju ieguve, kā arī dalīšanās darba pieredzē. Ē. Kanaviņs piebilst : „Mūs visus vieno mīlestība uz koku un tas, ko mēs no tā spējam pagatavot!”. Pedagogs apstiprina, ka arī nākamgad dosies uz koka skulptūru festivālu, šoreiz līdzi ņemot arī BPVV audzēkņus, lai kopā gūtu jaunas idejas, nostiprinātu jau esošās zināšanas un izgatavotu jaundarinājumus.

Laura ZujāneVai vasarā vēlaties apmeklēt nometni, kuru organizē skola?