Šī gada 7.augustā Gulbenes pilsētā norisinājās ˶Muižnieku turnīrs”, kurā piedalījās un Balvu muižas vārdu pārstāvēja Balvu profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas kolektīvs. Komanda sešu cilvēku sastavā (I.Kaļva, L.Zujāne, Ē. Kanaviņš, V.Kanaviņa, A.Noviks, I.Koļcovs) piedalījās septiņās dažādās disciplīnās, no kurām trijās ieguva godalgotās vietas - pirmo, otro un trešo vietu, kā arī apbalvojumu - ˶Skaļākā komanda ̋.
˶Latvijas Piļu un muižu asociācija Muižnieku turnīru ̋ rīko jau vairak kā 20 gadus. Pasākumā biedri tiekas, lai slavinātu savas pilis un muižas, padižotos ar saviem spēkiem – izveicību, atjautību un ātrumu veicot dažādus uzdevumus. Gulbenē šāds turnīrs notika pirmo reizi.


Pasākums norisinājās Gulbenes dzelzceļa stacijas teritorijā, kur komandas sākotnēji prezentēja sevi, un parādīja, kāpēc lepojas tieši ar konkrēto pili vai muižu, kuru pārstāv. Balvu komanda sevi prezentēja krāšņos 19.gs. tērpos, izstāstot klātesošajiem vēsturiskus faktus, aicinot ciemos. Slavinot Balvu muižu ar saukli – ˶ Lai dzīvo! ̋ gaisā tika izšauta Ē.Kanaviņa pašrocīgi izgatavotā lielgabala zalve.
Tālāk sekoja dažādas disciplīnas, kurās dalībniekiem bija jāsacenšas gan veiklībā, gan atjautībā, gan izturībā. Balvu muižas komanda pārliecinoši startēja trijās no šīm disciplīnām, un ceļā uz uzvaru, apsteidzot konkurentus, ieguva godalgotas vietas trīs disciplīnās – 1.vieta disciplīnā ˶ Pastum, pastum, pietupies ̋, kuras laikā dalībnieki stūma dzelzceļa vagoniņu, godalgoto otro vietu komanda ieguva disciplīnā ˶Roku svars ̋, kurā komandām savstarpēji vajadzēja sacensties rokās noturot dzelzceļa sliedes posmu, savukārt trešo vietu Balvu komanda ieguva disciplīnā ˶ Kačā, kačā ̋, kurā veikli, komandai apvienojoties, darbināja koka rokas drezīnu.
Pēc uzdevumu veikšanas dalībnieki devās uz Stāmerienas dzelzceļa staciju, kur pie perona komandas sagaidīja laupītāji, neatļaujot doties tālāk, līdz netika nobaudīta ˶Slavenā laupītāju putra ̋. Kad tas tika darīts, dalībnieki turpināja braucienu tvaika lokomotīvē ˶ Ferdinands ̋ līdz nākamajiem ekskursijas apskates objektiem. Ekskursijas laikā dalībnieki varēja gūt iespaidus par Gulbenes novadā esošajām pilīm un muižām. Tika apmeklēta Stāmerienas pils, Beļavas un Lizuma muižas.
Pasākums patīkamā un jaukā atmosfērā noslēdzās Gulbenes kultūras centrā, kur dalībnieki baudīja izsmalcinātas vakariņas un A.Grapa saksofona spēli, kā arī piedalījās dažādos konkursos un bija gandarīti par iegūtajiem apbalvojumiem.


Vai Jūs atbalstāt ideju par jauniešu debašu kluba izveidi?