Balvu profesionālajā un vipārizglītojošajā vidusskolā laika posmā no 5. līdz 11.augustam norisinājās nometne “Profesiju karuselis”. Tajā piedalījās 16 jaunieši no 13 līdz 16 gadu vecumam. Nometnes mērķis - jauniešus iepazīstināt ar kādu no profesijām gan izzinošā, gan izklaidējošā veidā, piedaloties meistardarbnīcās, interaktīvajās spēlēs, dodoties pārgājienos un braucot ekskursijās.
Pirmajā nometnes dienā dalībnieki iepazinās un saliedējās kopīgās aktivitātēs, spēlējot sporta un dabaszinību spēles. Nometnes nākamajā dienā dalībnieki darbojās meistadarbnīcās, iepazīstot galdnieka un šuvējas profesiju. Zēni izgatavoja vēja ķērājus un putnu būrīšus, savukārt meitenes pašuva sev cepurītes un gramatzīmes, kā arī kopīgi izgatavoja nometnes karogu.


Trešajā “Profesiju karuseļa” dienā dalībnieki devās uz Alūksni, kur gida pavadībā apmeklēja Zeltiņu kodolraķešu bāzi un muzeju, uzzinot dažādus vēsturiskus faktus. Savas iemaņas jauniešiem nācās parādīt Alūksnes Bānīša stacijā, kur dalībniekiem bija jārisina dažādi interesanti uzdevumi, jāpiedalās spēlē kahoot.it. Muzeja uzdevumu izpildē veiksmīgākās komandas ieguva balvas. Neizpalika pārsteigums, kuru “Profesiju karuseļa” dalībniekiem bija sagādājuši Alūksnes Bērnu un jauniešu centra dalībnieki. Sadraudzības dienas pēcpusdienā jaunieši saliedējās kopīgās aktivitātēs un pildīja jauniešu centra uzdevumu, kurš saistīts ar orientēšanos un savu zināšanu pārbaudi Alūksnes Tempļa kalnā. Pēc labi paveikta darba jaunieši baudīja kopīgu maltīti piknikā.
Nometnes darbības laikā nevarēja iztikt bez intelektuālo iemaņu pārbaudes, tāpēc jaunieši piedalījās erudīcijas spēlē, kuras laikā kopā ar Balvu novada uzņēmējiem un dažādu profesiju pārstāvjiem spēlēja interaktīvo spēli “Profesiju karuselis”. Spēles rezultātā atjautīgākā komada ieguva godpilno pirmo vietu un saņēma jaukas balvas.
Nometnes piektajā dienā neizpalika savu spēku pārbaude, dodoties pārgājienā, kura laikā jaunieši sadarbojās ar Latvijas Republikas Zemessardzes pārstāvjiem, kas jauniešiem bija sagatavojuši īpašus uzdevumus militārā ievirzienā. Jaunieši, sadaloties divās komandās, savus spēkus pārbaudīja gan pārvarot šķēršļu joslu, gan dodoties “Mīnu laukā”, gan pierādot savu uzmanību, meklējot dažādus priekšmetus no zemessargu ekipējuma. LR Zemessardzes pārstāvji jauniešiem sniedza ieskatu par karavīra profesiju un militāro jomu kopumā.
Nākamajā dienā jaunieši turpināja saliedēties dažādās aktivitātēs. Neizpalika arī radošās nodarbes, kuru laikā dalībnieki nosūtīja īpašus vēlējumus dažādu profesiju pārstavjiem, kuri nometnes laikā bija kopā ar jauniešiem. Pēc vēstuļu izsūtīšanas dalībnieki devās kuģot ar plostu “Vilnītis” pa Balvu ezeru.
Nometnes noslēguma dienā jaunieši devās uz Tilžu, kur apmeklēja zirgu sētu “Kapulejas”. Dalībnieki noklausījās informātīvu lekciju un viņiem tika sniegta iespēja gan pabarot dzīvniekus, gan doties izjādē ar zirgu, kā arī vizināties zirga pajūgā. Pēc ciemošanās zirgu sētā dalībnieki apmeklēja biedrību “Retro moto klubs” – Rūsa vējā, kur viņus sagaidīja dažādi veicamie uzdevumi, motociklu apskate un fotosesija. Pēc paveiktajiem uzdevumiem ikviens jaunietis devās izbraucienā ar motociklu. Kopējā nometnes noslēguma vakarā jaunieši baudīja kli.nģeri un dalījās iespaidos par piedzīvoto.
Pateicamies par atbalstu un sadarbību Balvu novada pašvaldībai, BPVV vadībai, pedagogiem un darbiniekiem, Balvu novada uzņēmējiem un dažādu profesiju pārstāvjiem, mūziķiem, Latvijas Republikas Zemessardzes pārstāvjiem, Alūksnes Bērnu un jauniešu centram, Alūksnes Bānīša stacijai, Alūksnes kodolraķešu bāzei un SIA "Senda DZ" u.c.Vai Jūs atbalstāt ideju par jauniešu debašu kluba izveidi?