No 23. – 25. novembrim Cēsīs norisinājās viens no kokrūpniecības nozarē gaidītākajiem pasākumiem – “Garage48 Wood 2” koksnes produktu prototipu izstrādes 48 stundu hakatons, kurā kokapstrādes, arhitektūras un dizaina studenti būvēja savus jaunos koka risinājumus.
Balvu profesionālā un vispārizglītojošā vidusskola pārstāvot, Ziemeļlatgales reģinu, uz apmācībām devās 4 cilvēku sastāvā - meistars Ēriks Kanaviņš un topošie būvgaldnieki Edvīns Sirmacis (2. kurss), Kristaps Ludvigs un Elmārs Brants (4 kurss), uz šādu pasākumu devās pirmo reizi.


Komandas jau piektdienas vakarā un visu nedēļas nogali, darbojās, lai padarītu savu prototipu gatavu.
Apvienojoties komandā ar Latvijas Mākslas akadēmijas dizaineri Gaļinu Asmaiti tika realizēta dizaineres ideja - koka bērnu gultiņa, kas paredzēta bērniem no 4-5 gadu vecumam. Katrs gultas elements tika veidots tā, lai sniegtu radošu brīvību gan vecākiem, gan bērnam. Turklāt, iekļauto materiālu, formu un elementu klāstam pievienojot izglītojošus/ attīstošus elementus, kas jo īpaši veicinātu attīstību bērniem ar redzes traucējumiem vai pat aklumu.
Tā 48 h radošā darbā tapa gultiņas prototips, kurš noslēguma prezentācijā tika godalgots, saņemot konkursa specbalvu kategorijā “Izglītojošais potenciāls” un uzaicinājumu no arhitekta Ervīna Kraukļa sadarboties pasākumā „Koka dienas” nākošā gada maijā, kā arī piedalīties starptautiskā konferencē Igaunijā. Bet viens no lielākajiem sasniegumiem un ieguvumiem komandas darbam, protams, Latvijas Mākslas akadēmijas dizainerei iespēja ražot izgatavotās gultiņas prototipu.
Arī turpmāk meistars Ēriks Kanaviņš un topošie būvgaldnieki turpinās sadarbību ar dizaineri Gaļinu Asmaiti, cerams pie tik pat veiksmīgiem projektiem.
Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Balvu profesionālā un vispārizglītojošā vidusskola, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.
Vairāk informācijas par Interreg V – A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projekta „Darba tirgus bez robežām” (“Labour Market without Borders Mobility)”) meklējiet: www.latlit.lv, www.europa.eu