Sestdien, 18. augustā mūsu skolas audzēknes kopā ar skolotāju Anitu devās uz Rīgu, lai piedalītos Jūgendstila tērpu modes parādē kultūras pilī "Ziemeļblāzma". Šāds pasākums notika pirmo reizi, tā autore un organizatore ir tērpu zīmola "Mayra" īpašniece Maira Miķelsone. Pasākuma mērķis bija popularizēt Rīgas pilsētu, tās stilu un gaumi tērpos un noskaņā vēsturiskā aspektā.
Pasākumā varēja aplūkot 100 jūgendstila laika tērpus. Tērpu parādi pārstāvēja modes zīmols "Mayra", Lūznavas muiža, Limbažu novadpētniecības muzejs, Balvu profesionālā un vispārizglītojošā vidusskola, viesi no Maskavas un Ukrainas, amatieršuvējas, un atsevišķus tērpus varēja aplūkot no personīgajiem īpašumiem.


Pasākumā piedalījās arī pazīstami mākslinieki un sabiedrībā zināmas personas, piemēram, Anmarī, Ieva Akuratere, Uldis Marhilēvičs, Elīna Šimkus, Lorija Cinkuss, Mirdza Martinsone, Jeļena Prokopčuka un citi.
Mūsu skolas meitenes, atstāja ļoti labu iespaidu, jo pēc pasākuma saņēma neskaitāmus komplimentus un nemitīgi tika fotografētas. Kā pašas smejas „Mēs jūtamies kā zvaigznes!”
Pēc modes parādes saņēmām uzaicinājumu sadarboties ar Rīgas rakstniecības un mūzikas muzeju, bet rotu darinātāji izteica vēlmi reklamēt savus izstrādājumus ar mūsu tērpiem.
Mums bija tas gods personīgi saņemt komplimentus no režisora Jāņa Streiča un iepazīties ar viņa ģimeni.
Pēc pasākumā dalībnieki tika aicināti uz banketu, lai vēlreiz padalītos iespaidos un jautri palustētos.
Ar gandarījuma sajūtu mājās atgriezās Elīna Kļanska, Viola Garā, Ksenija Hmeļova, Agita Matule, Madara Sirmace, Selīna Švāgere, mūsu mazā modelīte Meldra Supe ar mammu Līgu, skolotāja Anita Matule – Bordāne, kā arī direktore Biruta Vizule.
Tā bija vēl viena laba pieredze!

A. Matule - Bordāne


Vai Jūs atbalstāt ideju par jauniešu debašu kluba izveidi?