31. oktobrī Skolas direktore B.Vizule, direktores vietniece profesionālās izglītības darbā I.Kaļva un profesionālā izglītības programmas „Tērpu stila speciālists” audzēknes E.Kļanska un S.Logina piedalījās Latvijā līdz šim vēl nebijušā pasākumā - jauniešu forumā “Mūsdienīga profesionālā izglītība Latvijā”. Četru stundu garumā jaunieši demonstrēja savus talantus un panākumus, piedalījās paneļdiskusijās ar politikas veidotājiem, darba devējiem un akadēmiskās vides pārstāvjiem, kā arī rādīja un pierādīja, ka profesionālā izglītība var būt un ir pievilcīga un inovatīva.


Jauniešu forumu “Mūsdienīga profesionālā izglītība Latvijā” atklāja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.
Foruma laikā tika organizētas divas paneļdiskusijas un jauniešu veidota interaktīvā izstāde – prezentācija. Paneļdiskusijā “Kāda ir mūsdienīga profesionālā izglītība” profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi diskutēja ar amatpersonām par mūsdienu profesionālās izglītības aktuāliem jautājumiem un sniegtajām iespējām. Savukārt paneļdiskusijā “Karjera un izaugsme” jaunieši ar darba devēju pārstāvjiem diskutēja par veiksmīgas karjeras iespējām darba tirgū un uzņēmējdarbības jomā.
Interaktīvajā izstādē – prezentācijā jaunie profesionāļi praktiskā un inovatīvā darbībā demonstrēja savus sasniegumus un talantus. Interesanta, aizraujoša un, protams, arī garšīga bija Latvijas novadu (Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Latgales) kulinārā mantojuma demonstrācija un degustācija, tādējādi izceļot Latvijas kā valsts unikalitāti un pievilcību, jo īpaši, sagaidot Latvijas valsts simtgadi.
Novembra sākumā visā Eiropā notiek Eiropas profesionālo prasmju nedēļa. Tās laikā valstīm ir iespēja ar dažādu pasākumu un kampaņu starpniecību parādīt tās daudzās iespējas, ko cilvēkam sniedz profesionālā izglītība. Profesionālā izglītība – tās tiešām ir gudra izvēle! Mācīties, iegūt profesiju, kas tev pašam patīk – tas ir ne tikai interesanti un aizraujoši, tas palīdz iegūt augsti kvalificētu darbu, sagatavo interesantai un izaicinošai karjerai un sekmē nodarbinātību.
Jauniešu forumu “Mūsdienīga profesionālā izglītība Latvijā” Eiropas profesionālās izglītības “Prasmju nedēļas„ ietvaros organizēja Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Profesionālās izglītības biedrību. Pasākums norisinājās Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā.


Vai Jūs atbalstāt ideju par jauniešu debašu kluba izveidi?